Niezwykle zacięte spotkanie z mistrzami Europy w ubiegłej kolejce to najlepsza zapowiedź kolejnego meczu Panthers Wrocław – tym razem rewanżu z Berlin Thunder. Reprezentanci Polski w European League of Football ostatnimi spotkaniami udowodnili, że należą do ścisłej europejskiej czołówki i – mimo że szanse na awans do fazy play-off w ich wykonaniu są już tylko teoretyczne – Panthers nie zamierzają odpuszczać. Wrocławianie w najbliższą niedzielę tj. 14 sierpnia zawalczą o kolejną wygraną.

Panthers chcą zwycięstwa

Choć w tym sezonie Panthers Wrocław ewidentnie brakuje szczęścia, w rewanżowym spotkaniu z Berlin Thunder wrocławianie zamierzają zrobić wszystko, aby dopisać do swojego konta kolejne punkty. Plaga kontuzji, potem dwie porażki po dogrywkach, a ostatnio utrata prowadzenia w ostatnich sekundach spotkania z Frankfurt Galaxy. Limit pecha dla Panthers Wrocław w tym sezonie zdecydowanie został już wyczerpany. Po wygranych z Leipzig Kings i Stuttgart Surge wrocławianie celują w czwarte zwycięstwo w sezonie.

Nasze ostatnie spotkanie z Galaxy przez wielu kibiców zostało okrzyknięte najciekawszym meczem sezonu ELF. Z naszej strony pozostaje wielki niedosyt, bo utrata prowadzenia w ostatniej akcji spotkania to najgorszy scenariusz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić. Mimo to jednak po raz kolejny pokazaliśmy, że stać nas na grę na najwyższym europejskim poziomie i nie inaczej będzie w meczu z Berlin Thunder – zapowiada Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Walka do końca

Panthers Wrocław podejmą Berlin Thunder po raz drugi w tym sezonie. W pierwszym spotkaniu, mimo prowadzenia wrocławian do przerwy, berlińczycy ostatecznie zdołali odrobić straty i doprowadzić do dogrywki, w której ustalili wynik spotkania na 31:25.

Od tego momentu wrocławski zespół dokonał kolejnych wzmocnień, które przełożyły się na dominację w następnym meczu ze Stuttgart Surge (34:0) oraz wyrównaną walkę z Frankfurt Galaxy, czyli aktualnymi mistrzami Europy (29:30). Wrocławianie doskonale zdają sobie sprawę, że w niedzielę muszą nie tylko dobrze wejść w mecz, ale przede wszystkim „dowieźć” zwycięstwo do samego końca. Wygrana z drużyną z Berlina pozwoliłaby im zbliżyć się do pozycji wicelidera konferencji północnej.

Zespół z Berlina wygląda bardzo solidnie, ale również my poczyniliśmy postępy na wielu polach. Wszystkie nasze formacje zagrały fenomenalną pierwszą połowę spotkania z Galaxy, lecz niestety po raz kolejny w naszej grze zabrakło wykończenia. Stale pracujemy nad tym aspektem i jestem przekonany, że pokażemy to w niedzielę – mówi  Jakub Samel, Trener Główny Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz Panthers Wrocław – Berlin Thunder?

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Berlin Thunder można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 14 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport Extra.