Ograniczenia w przemieszczaniu się, które dotknęły nas w ostatnich miesiącach sprawiły, że jeszcze bardziej cenimy przyrodę i dziedzictwo naturalne. Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” wspólnie z Tarczyński S.A. udostępnia film „Poznaj Dolinę Baryczy”, który pokazuje niepowtarzalne piękno i różnorodność przyrodniczo – kulturową regionu.

29 maja na kanale YouTube oraz Facebooku PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy pojawił się film „Poznaj Dolinę Baryczy”. Prezentuje on najpiękniejsze zakątki Doliny Baryczy – jej zabytki, aktywnych mieszkańców, ciekawe imprezy lokalne oraz zjawiskowe stawy i lasy. Wszystko po to, aby zaprosić turystów do odwiedzenia tych bogatych przyrodniczo terenów. 

Dziś największym marzeniem ludzi mieszkających w miastach jest się wyrwać, wyjechać do lasu – opowiada Inga Demianiuk – Ozga, prezes Partnerstwa  – Chcemy zagubić się w zieleni. Obcowanie z przyrodą, dawniej powszechnie dostępne, jest obecnie oznaką luksusu i synonimem dobrego wypoczynku. Dolina Baryczy to SPA dla zmysłów. Pokazujemy to filmem, który leniwie wprowadza nas w nastrój natury. 

Współpraca na rzecz regionu

Partnerem promocji obszaru Doliny Baryczy jest Tarczyński S.A. – największy pracodawca w regionie i jedna z większych rodzinnych firm w Polsce. – Stąd pochodzimy, tu żyjemy i pracujemy, dlatego czujemy zobowiązanie wobec Doliny Baryczy. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju gospodarki regionu, a jej sercem powinna być turystyka – zauważa Tomasz Tarczyński, Dyrektor ds. Marketingu Tarczyński S.A. Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” to wiarygodny partner, który rozumie potrzeby lokalnych przedsiębiorców, ale też niuanse związane z ochroną przyrodniczego dziedzictwa. Wierzymy, że ten film to początek dobrej, długotrwałej współpracy na rzecz budowania wizerunku i promocji tej wyjątkowej krainy. 

Realizacja: Forest Media Jakub Wencek; wydawca:  Stowarzyszenia „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”. Głosu użycza Krystyna Czubówna. 

Cały film jest dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=gPJR6bSg9ys&fbclid=IwAR08HuXEF1ZK18EfRS6hf9mAhTRk0h3eVVsS90CuaXf0JF_rUIDXs1s5SdA