Akcja #GOTOWIDOPOMOCY zainicjowana przez Legię Warszawa ma na celu nieść realną pomoc seniorom w czasie pandemii. Wolontariusze dostarczają potrzebującym żywność i środki higieny osobistej. Tym razem w paczkach dla potrzebujących znajdą się także smaczne i pożywne kabanosy od firmy Tarczyński S.A.

Seniorzy należą do grupy wysokiego ryzyka, a co za tym idzie, nie wychodzą z domów – niektórzy nawet już od dwóch miesięcy. Wolontariusze Fundacji Legii, pracownicy Legii Warszawa i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej pomagają im w zakupach, przekazują ciepłe obiady i podstawowe produkty spożywcze. Akcja ma nieść pomoc najbardziej potrzebującym, którzy z różnych względów mogą mieć trudność w otrzymaniu jej od innych. Intensywna akcja trwa od kwietnia. Dziennie wolontariusze niosą pomoc około 1000 starszym osobom na terenie Warszawy.

Postanowiliśmy dołączyć do akcji, ponieważ zwraca ona uwagę na potrzeby seniorów, z których wielu może wymagać szczególnej pomocy. To osoby, które przez wysokie ryzyko starają się nie wychodzić z domów, a odpowiednie odżywianie jest dla nich niezwykle ważne. Nasze suche kabanosy będą na pewno smaczną i pożywną przekąską w tym uciążliwym czasie. W ramach #GOTOWIDOPOMOCY przekażemy tonę kabanosów Tarczyński Exclusive, które zostaną dołączone do paczek dla seniorów – odpowiada Tomasz Tarczyński, Dyrektor Marketingu Tarczyński S.A.

–  Jesteśmy ogromnie dumni, ponieważ rozmach i zasięg akcji #GOTOWIDOPOMOCY rośnie z dnia na dzień. Cieszymy się, że wielu renomowanych partnerów chce dołączyć do inicjatywy Legii Warszawa i wspólnie służyć wielowymiarowym wsparciem osobom starszym. Stworzyliśmy zespół fantastycznych wolontariuszy, który codziennie z naszego stadionu udaje się nieść pomoc. Jako Legia pokazaliśmy, że potrafimy skumulować pozytywną energię mieszkańców Warszawy w obliczu tak trudnej sytuacji jak pandemia COVID-19 oraz łączyć ludzi we wspólnym celu. Dzięki firmie Tarczyński S.A. nasza pomoc będzie jeszcze bardziej okazała – mówi rzecznik prasowy Legii Warszawy Izabela Kruk.

Więcej informacji na: www.gotowidopomocy.pl