Wrocławskie Pantery zakończyły pierwszą część sezonu w ramach European League od Football. Futboliści z bilansem czterech zwycięstw i trzech porażek wciąż walczą o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Europejska Liga Futbolu Amerykańskiego to najważniejsze rozgrywki na starym kontynencie. Drużyny rozgrywają swoje mecze w ramach trzech konferencji: wschodniej, zachodniej i centralnej. Do finałowych faz turnieju awansują najlepsze zespoły każdej konferencji oraz trzy kolejne z największą liczbą zwycięstw.

Panthers Wrocław są już za półmetkiem sezonu European League Of Football i cały czas w grze o fazę play-off. Jedyna polska drużyna w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie ma na swoim koncie cztery wygrane i  trzy porażki w siedmiu rozegranych dotąd spotkaniach. Przed nimi jeszcze 5 spotkań rewanżowych, które zdecydują o awansie do fazy pucharowej rozgrywek. Dwa najważniejsze mecze przeciwko Vienna Vikings i Berlin Thunder, z którymi rywalizują o zwycięstwo w grupie, rozegrane zostaną 13 i 19 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Dotychczasowe wyniki Panthers Wrocław:

  1. Hamburg Sea Devils 25 – 34 Panthers Wrocław
  2. Panthers Wrocław 31 – 6 Leipzig Kings
  3. Panthers Wrocław 27 – 36 Berlin Thunder
  4. Fehérvár Enthroners 33 – 63 Panthers Wrocław
  5. Prague Lions 23 – 29 Panthers Wrocław
  6. Panthers Wrocław 10 – 17 Hamburg Sea Devils
  7. Vienna Vikings 24 – 21 Panthers Wrocław

Szczególnie warta podkreślenia jest wygrana w pierwszej kolejce. Zespół z Hamburga  to aktualni wicemistrzowie Europy. Natomiast w ostatnim meczu Pantery znalazły się jedynie trzy punkty za mistrzami.

Europejski fenomen

European League Of Football i zainteresowanie futbolem amerykańskim w Europie staje się międzynarodowym fenomenem. Na trybunach w czasie ligowych rozgrywek w pierwszej połowie sezonu zasiadło blisko 150 000 kibiców, a zasięg treści generowanych przez ligę na samym Intagramie przekroczył 2 miliony osób. Jeśli dodamy do tego, że na dwa zaplanowane w tym roku mecze NFL, które zostaną rozegrane w Niemczech bilety chciało kupić aż 6,5 miliona osób, widzimy, jak szybko rozwija się dyscyplina, w której Panthers Wrocław są uznawani za jedną z najlepszych organizacji w Europie.

Nieocenione wsparcie

Panthers Wrocław w swojej drodze po kolejne zwycięstwa i puchary mogą liczyć nieustannie  na nasze wsparcie – Futbol amerykański to nasza rodzinna pasja, która zrodziła się w nas już kilkanaście lat temu. Bywając prywatnie i zawodowo w Stanach Zjednoczonych, wybieraliśmy się zazwyczaj na mecze, by oglądać zmagania tamtejszych drużyn. Dzisiaj jako główny sponsor wspieramy Panthers Wrocław, zarówno w rozwoju sportowym, jak i działaniach promocyjnych, z ogromną dumą patrząc, jak wrocławski klub umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej, promując tę piękną dyscyplinę w naszym kraju – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Rozwoju firmy Tarczyński S.A.