Blisko 250 sumoków z 12 federacji zmierzy się w Krotoszynie, by wyłonić najlepszego zapaśnika Europy. Rywalizacja o prestiżowy tytuł mistrzowski rozegra się już 16 i 17 września, a Tarczyński aktywnie wspiera to święto japońskiego sportu.

Tarczyński nieustannie angażuje się w promocję aktywności i sportowej rywalizacji. W ramach kolejnej inicjatywy firma została partnerem odbywających się w połowie września Mistrzostw Europy Seniorów i Seniorek w Sumo.

Na prestiżowych zawodach w Krotoszynie stawi się około 250 zawodników reprezentujących Polskę Estonię, Ukrainę, Norwegię, Włochy, Wielką Brytanię, Niemcy, Azerbejdżan, Bułgarię, Węgry, Gruzję, Izrael. Rywalizacja potrwa dwa dni, a komplety medali zostaną rozdzielone pomiędzy zawodników w różnych kategoriach wagowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W ubiegłym roku mistrzostwa przyciągnęły niemal 1,5 tysiąca kibiców.

Podczas tegorocznej imprezy kibice przekonają się, czym jest wyjątkowy ceremoniał chirichozu przed walką. To rytuał oczyszczania rąk i pokazania przeciwnikowi, że nie skrywa on w dłoniach żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Do tego w trakcie pojedynków będzie można zaobserwować bogate techniki chwytów, przerzutów i obaleń.

Sumo to niezwykłe widowisko, które przyciąga w naszym kraju wielu fanów. Dlatego cieszymy się, że możemy objąć patronatem mistrzostwa w Krotoszynie. To kolejny krok w rozwoju naszego sponsoringu sportowego i wsparcia nieoczywistych, ale bardzo ciekawych dyscyplin – mówi  Dawid Tarczyński, członek zarządu firmy Tarczyński.

Impreza będzie transmitowana w social mediach:

Tam również dostępne będą aktualności i ciekawostki z hali i okolic dohyo. Dodatkowo, w ramach relacji ogólnokrajowej, zawody pokaże TVP3.