Kabanosy to jedna z ulubionych przekąsek Polaków. Znajdziemy je na stołach podczas oglądania filmów, kibicowania ulubionym drużynom sportowym oraz w czasie każdej mniejszej lub większej podróży, czy imprez. Można śmiało powiedzieć, że kabanosy stały się nieodłącznym elementem życia konsumentów i dzisiaj z wielkim apetytem zajadamy się nimi w każdej sytuacji. I choć to popularna i dostępna przekąska, kryje się za nią sporo liczb, o których mało kto wie. Z okazji Dnia Kabanosa, który przypada na 26 lutego, przygotowaliśmy trzy ciekawostki na temat tych lubianych produktów!

  1. Ile kabanosów potrzeba, aby owinąć kulę ziemską?

Rocznie sprzedawanych jest ponad 190 milionów paczek kabanosów! Gdyby rozwijać kabanosy, okazałoby się, że mogą osiągnąć łączną długość nawet 600 000 km. Chcąc przedstawić to bardziej obrazowo, to rozwinięcie i ułożenie w linię wszystkich kabanosów sprzedawanych rocznie w Polsce mogłoby wystarczyć, aby owinąć kulę ziemską około 15 razy. Skala jest więc ogromna, ale to nic dziwnego. Kabanosy są przekąską, po którą konsumenci sięgają bardzo często, a średnio 2 na 3 paczki konsumowanych kabanosów to właśnie marka Tarczyński.

  1. 91% Polaków sięga po kabanosy

Kabanosy to przekąska, którą zajada się większość Polaków, a firma Tarczyński stale dostarcza kolejnych powodów do konsumpcji i wciąż zaskakuje nowościami i…innowacyjnością. Przykładowo marka w swoich produktach stawia na nowe receptury, pozwalające na obniżenie zawartości tłuszczu aż o 40% oraz na intrygujące smaki, proponując innowacyjną recepturę kabanosów z nadzieniem czy kabanosy roślinne.

Co sprawia, że kabanosy są tak popularne? – Oczywiście ich wyjątkowy smak, dostępność w wielu wariantach, a przede wszystkim uniwersalność. Nieważne, czy spędzamy czas w domu, czy zdobywamy najwyższe szczyty. Kabanosy Tarczyński stały się symbolem, z którym z dumą podróżujemy się i dzielimy z bliskimi w naszych domach, pokazując to, co w Polsce mamy najlepsze – mówi Tomasz Tarczyński, członek zarządu Tarczyński S.A.

  1. Światowa przekąska na różnych kontynentach

Niezwykła popularność kabanosów sprawiła, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo znalezienia  tej przekąski w najdalszych zakątkach świata. To produkt lubiany nie tylko przez Polaków, dlatego jego dostępność jest już powszechna. Kabanosy produkowane przez Tarczyński konsumenci znajdą w aż 30 krajach, również w tak odległych jak Wietnam czy Stany Zjednoczone.