Tym razem w ramach cyklu „Naturalne Poranki” kucharz Tomek Jakubiak zaprosił do swojej kuchni mamę, podróżniczkę i autorkę popularnego bloga podróżniczego Tasteaway – Natalię Sitarską. W rozmowie z ambasadorem marki Tarczyński blogerka podpowiada, jak zachęcić dzieci do próbowania nowych smaków, które kierunki są jej ulubionymi, a także w jakiej części Polski można zjeść najlepsze regionalne śniadanie.

Natalia Sitarska od ponad 10 lat prowadzi jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów o tematyce podróżniczo-kulinarnej – Tasteaway. Wspólnie z rodziną odwiedza i poznaje dalekie kraje, zgłębiając ich kulturę przez pryzmat lokalnych produktów. Jak sama mówi, w drodze spędza nawet 150 dni w roku, co daje jej niepowtarzalną szansę spróbowania regionalnych dań i potraw. Dzięki doświadczeniu w podróżowaniu blogerka stała się prawdziwą znawczynią międzynarodowej kuchni – uwielbia nie tylko irlandzkie fish & chips czy tajskiego pad thai’a, lecz także sushi oraz wszystkie hiszpańskie specjały.

Jak zaskoczyć osobę, która jadała już śniadania w najdalszych zakątkach świata i czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że jest na to sposób – ambasador marki Tarczyński postanowił zaprosić Natalię w sentymentalną i pełną smaku podróż do rodzimego kraju. Bo przecież powszechnie wiadomo, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Na kuchennym stole znalazły się zatem produkty naturalnego pochodzenia – pasta z podhalańskiej bryndzy i czosnku niedźwiedziego, karmelizowane marchewki, tradycyjny żytni chleb oraz nieodłączny element polskiego śniadania, czyli parówki z kurczaka bez konserwantów.

Czy Tomek Jakubiak zdał kolejny test? Co bohaterowie programu podjadali w dzieciństwie? I skąd w sklepach wzięły się pomarańczowe marchewki? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka cyklu Naturalne Poranki – marka Tarczyński zaprasza do oglądania!

Odcinek dostępny jest na naszym kanale na YouTube: