Jeden z czołowych klubów Polskiej Futbol Ligi, Jaguars Kąty Wrocławskie, trafił pod skrzydła marki Tarczyński. Firma została oficjalnym sponsorem drużyny. To oznacza jeszcze większe zaangażowanie marki w rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce.

Grają w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a ich najlepsi zawodnicy mają szansę na grę w rozgrywkach międzynarodowych w barwach Panthers Wrocław. Marka Tarczyński drugi rok z rzędu została sponsorem klubu Jaguars Kąty Wrocławskie, będącego kuźnią talentów futbolu amerykańskiego.

Jags pierwszy raz stanęli na boisku w 2014 roku. Dziś należą do czołówki ligi futbolu amerykańskiego w Polsce i liczą 75 zawodników. Wielu z nich to wychowankowie drużyn młodzieżowych Panthers Wrocław, którzy trafili do Jaguars, by szlifować swoje umiejętności w seniorskim futbolu. Ci najzdolniejsi mają potem szansę grać w Panthers Wrocław i rywalizować w European League Of Football. Partnerstwo z wrocławskimi mistrzami nie jest przypadkowe – oba kluby od dwóch lat ściśle współdziałają. Panthers zapewniają Jaguars m.in. wsparcie merytoryczne i techniczne, a także umożliwiają treningi na Stadionie Olimpijskim.

– Sponsoring młodych i ambitnych sportowców oraz aktywizacja społeczności lokalnej w tym kierunku to jeden z głównych filarów strategii CSR firmy Tarczyński. Futbol amerykański mamy we krwi, więc objęcie sponsoringiem kolejnej zdolnej drużyny z tej dyscypliny przyszła naturalnie – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu firmy Tarczyński.

Wsparcie młodych i ambitnych

Firma Tarczyński od lat jest zaangażowana w budowanie silnej i profesjonalnej pozycji sportów amerykańskich w Polsce. Drużyna Panthers Wrocław należy do europejskiej czołówki i jest jedynym reprezentantem Polski w European League Of Football, będącej odpowiednikiem piłkarskiej ligi mistrzów. Klub Panthers to także zdobywające coraz więcej tytułów żeńskie drużyny softball, lacrosse i ultimate frisbee, a także zespoły młodzieżowe Juniors i Minis. W całym klubie obecnie trenuje ponad 350 zawodników i zawodniczek, a „wrocławskie Pantery” są sportową wizytówką Dolnego Śląska.

Marka Tarczyński jest również sponsorem Zimowego Biegu Piastów, Runmageddonu, turniejów Tarczyński Arena Cup oraz Giganci Siatkówki. Firma została w zeszłym roku także Oficjalnym Sponsorem Prezentacji Polski w Piłce Nożnej.