Panthers Wrocław sięgnęli w niedzielę po czwarte zwycięstwo w tegorocznym sezonie European League of Football. Reprezentanci Polski po raz drugi w tym roku nie dali szans ekipie Leipzig Kings. Mecz zakończył się wynikiem 41:37, a wrocławianie pokazali się z dobrej strony przed końcówką sezonu, w której czekają ich spotkania z najtrudniejszymi rywalami w lidze.

Powrót na zwycięskie tory

Choć wrocławianie rozpoczęli tegoroczny sezon właśnie od zwycięstwa nad Leipzig Kings, to dalej zmagali się z wieloma kłopotami. Po ostatnich porażkach z ekipami z Frankfurtu i Berlina wrocławianie zdołali jednak wrócić do dyspozycji, do jakiej przyzwyczaili kibiców. Pantery ustrzegły się błędów i zagrały bardzo dobre spotkanie – zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

To była prawdziwa karuzela emocji. W pierwszej połowie, jak w wielu poprzednich meczach wyszliśmy na prowadzenie, którego nie mogliśmy utrzymać po przerwie. Tym razem jednak w końcówce meczu pokazaliśmy charakter. Świetne ostatnie 5 minut w wykonaniu wszystkich formacji pozwoliło nam wyjść na prowadzenie i zabezpieczyć wynik – komentuje Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

El Clasico z Hamburg Sea Devils

Za sprawą czterech zwycięstw i sześciu porażek Panthers Wrocław zajmują 3. miejsce w tabeli konferencji północnej ELF. Do końca sezonu w wykonaniu wrocławian pozostały dwa spotkania – wyjazdowy pojedynek z Hamburg Sea Devils (28.08) i domowe starcie z Vienna Vikings (04.09).

Mecze Panthers z ekipą z Hamburga dorobiły się już statusu ligowego klasyka. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie między obiema zespołami padł remis, ale ostatecznie po dogrywce to „Morskie Diabły” zdołały przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wrocławianie są jednak zmotywowani, aby tym razem było inaczej – cel to zwycięstwo.

– Chcemy zakończyć ten sezon z klasą i pokazać z jak najlepszej strony, aby dać wszystkim motywację na nadchodzące miesiące przygotowań do sezonu 2023. Ten sezon pokazał nam, gdzie mamy słabe punkty i nad czym musimy pracować. Część z nich zniwelowaliśmy już w Lipsku, ale to dopiero początek drogi. Motywacja w całym klubie jest bardzo duża – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils w niedzielę 28 sierpnia od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport News.