Panthers Wrocław tym razem nie dali rady Hamburg Sea Devils. Półfinaliści European League of Football pokonali reprezentantów Polski 17:0. Przed Panterami ostatnie spotkanie sezonu, które rozegrane zostanie we Wrocławiu. Przeciwnikiem będą głowni pretendenci do tytułu mistrzów ELF 2022 – Vienna Vikings.

Porażka z największym rywalem

Poprzednie cztery spotkania Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils oscylowały na granicy remisu. Nieco inaczej było tym razem – Panthers od początku spotkania nie mogli dogonić swojego przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 17:0.

Niestety mecz z Hamburg Sea Devils obnażył wszystkie słabości, które widzieliśmy w poprzednich spotkaniach. O ile defensywa była w stanie zatrzymać jedną z najbardziej skutecznych formacji w ataku w całej lidze, to nasza ofensywa niestety nie potrafiła znaleźć pomysłu na grę, a kiedy już byliśmy blisko, podejmowaliśmy niewłaściwe decyzje – komentuje Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Czas na ostatni mecz sezonu

Mimo że wrocławianie nie zdołali awansować do fazy play-off, to w ostatnim spotkaniu sezonu (4 września) zmierzą się z ekipą, która jest głównym kandydatem do zwycięstwa w European League of Football. Vienna Vikings to zdecydowanie najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, dlatego na jej pokonaniu Panterom będzie zależeć szczególnie.

– Przed nami mecz, w którym chcemy pożegnać się z kibicami. To nie był nasz sezon i czas wyciągnąć z niego lekcje. Na pewno musimy podjąć kilka ważnych decyzji, bo wiemy, że stać nas na dużo więcej i musimy w przyszłym sezonie pokazać, że Wrocław to nadal czołowa, europejska marka. 8. miejsce w lidze to zdecydowanie nie jest nasz cel. To będzie ciekawy offseason – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Vienna Vikings można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 4 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport Extra.