Panthers Wrocław zakończyli sezon European League of Football spektakularną wygraną nad faworytami do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Wrocławianie w ostatniej kolejce na własnym terenie zupełnie zdominowali Vienna Vikings, pokonując gości z Austrii aż 42:6. Rozgrywki ELF wchodzą w fazę play-off, natomiast wrocławianie wkrótce rozpoczną przygotowania do sezonu 2023.

Fantastyczna końcówka sezonu

Mimo braku awansu do fazy play-off wrocławianie kończą sezon ligi europejskiej z wysoko podniesionymi głowami. W ostatni weekend Panthers pokazali swoją skuteczność w każdej formacji, na co goście z Wiednia kompletnie nie potrafili znaleźć odpowiedzi – mimo że za chwile rozpoczną bezpośrednią walkę o mistrzostwo Europy. Ze świetnej strony zaprezentował się nowy rozgrywający Panter – John Uribe.

– Trudno wymarzyć lepszy mecz na zakończenie sezon. W końcu zagraliśmy dobre spotkanie we wszystkich formacjach, a tłumy kibiców na trybunach zafundowały nam najgłośniejszy doping i owacje w tym sezonie. Był to rok pełen wzlotów i upadków, ale ta wygrana pozwala nam patrzeć z optymizmem w przyszłość. Praca nad sezonem 2023 właśnie się rozpoczęła – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

European League of Football gra dalej

Vienna Vikings mimo porażki z reprezentantami Polski awansowali do fazy play-off European League of Football i już wcześniej mieli zapewniony jeden z najlepszych wyników w lidze. Oprócz nich w półfinałach wystąpią także Hamburg Sea Devils, Barcelona Dragons i Tirol Raiders. Dla Panthers Wrocław to już koniec sezonu, ale wkrótce rozpoczną przygotowania do kolejnego. Głównym celem polskiej drużyny będzie utrzymanie wysokiej dyspozycji z końcówki sezonu w obu formacjach, ustabilizowanie gry oraz wzmocnienie zespołu na kluczowych pozycjach.

Nowy rozgrywający i brak presji związanej z wynikiem ewidentnie podziałały na zawodników w najlepszy sposób. Ten mecz wyszedł nam znakomicie i daliśmy świetny prezent sobie i naszym kibicom, dla których chcieliśmy nie tylko zagrać świetne spotkanie, ale też im podziękować. To dlatego zaprosiliśmy po meczu naszych fanów na murawę i wszyscy mogli spędzić czas z zawodnikami. To był chyba najtrudniejszy sezon w historii naszego klubu i ogrom sportowych oraz organizacyjnych lekcji. Wiemy jedno. Wrócimy o wiele silniejsi – komentuje Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.