Marka Tarczyński po raz czwarty została sponsorem Zimowego Biegu Piastów. W tym roku odbyła się 47. edycja słynnych narciarsko-biegowych zawodów.

W śniegu, w mrozie i w fantastycznej atmosferze – co roku tysiące biegaczy biorą udział w zimowej rywalizacji na Polanie Jakuszyckiej, by sprawdzić swoje siły podczas Zimowego Biegu Piastów. Impreza, która na Dolnym Śląsku odbywa się od 1976 roku, gromadzi tłumy.

W tym roku w biegu głównym wystartowało ponad 1,5 tysiąca osób. 47. edycja odbyła się na terenie nowo otwartego Dolnośląskiego Centrum Sportu, obiektu spełniającego wymogi światowych federacji i umożliwiającego sportowcom profesjonalnego treningi.

Zawodnikom, już czwarty rok z rzędu, kibicowała marka Tarczyński, która jako sponsor wspiera to unikatowe wydarzenie sportów zimowych.

Nie wyobrażamy sobie zimy bez nart i tym samym nie wyobrażamy sobie Zimowego Biegu Piastów bez naszego wsparcia. To jedyne w swoim rodzaju zawody łączące wszystkich fanów sportów zimowych z Polski i ze świata, które nie tylko promują Dolny Śląsk, ale przede wszystkim propagują zdrowy i aktywny tryb życia – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu firmy Tarczyński, i dodaje, że Zimowy Bieg Piastów to jedno z wielu wydarzeń, które marka Tarczyński wspiera w ramach swojej strategii CSR Tarczyński Lepiej. – Z dumą angażujemy się w promowanie aktywności fizycznej, poprzez sport upowszechniając również produkty naszej marki. Ponadto jesteśmy częścią lokalnych społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska, które mocno wspieramy. Dlatego wybór Zimowego Biegu Piastów nie był przypadkowy – mówi Dawid Tarczyński.

Podczas tegorocznej edycji Biegu w pakietach startowych zawodników znalazły się produkty marki Tarczyński, a na terenie imprezy rozmieszczono materiały promocyjne firmy. Zawodnicy oraz kibice mogli także spróbować hot-dogów serwowanych w food trucku Parówkożerców, a dzieci mogły przy trasie spotkać maskotki Gryzzali.

Marka Tarczyński wspiera duże sportowe wydarzenia na terenie Dolnego Śląska i całej Polski, takie jak Zimowy Bieg Piastów, cykl biegów z przeszkodami Runmageddon, Tarczyński Arena Cup czy turniej Giganci Siatkówki. Firma jest również sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, a także właścicielem i głównym sponsorem klubu Panthers Wrocław oraz sponsorem drużyny futbolu amerykańskiego Jaguars Kąty Wrocławskie.